4-ling klubbarnas tävlingar

Datum Tävling Spelform Klass/ Hcp Bana
April
Lö 29 Kristallens Gökottegolf Irish greensome En klass HgGK
Maj
Sö 14 4-lingetouren Singeltävling A,B,C, PPGK
Lö 20 Hedbergs Classic (S) Singeltävling A, B, C, D PPGK
Sö 21 Stobytrippeln Partävling, blandad spelform Två klasser HgGK
Juni
Lö 3 Partävling Greensome En klass Skl GK
Sö 4 Kemira Slaget 4-boll Bästboll Två klasser PPGK
Lö 10 Krögarns fyrboll Bästboll Två klasser Hggk
Lö 17 Kemi Svingen 2-Pers scramble Två klasser  PPGK
Sö 18 Maria Rehn Fore Golf Bästboll En klass Skl GK
Juli
Sö 2 4-lingetouren Singeltävling A, B, C,  WGK
SKEPPARSLÖVS VECKAN
Ti 4 Supportslaget Singeltävling Två klasser Skl GK
To 6 Krogarnas golfrunda Singeltävling Dam/Herr Skl GK
Lö 8 Jula Texas Scramble 4-Pers Scramble En klass Skl GK
Sö 9 Krögarens klubba Greensome Öppen klass/generationsklass Skl GK
WITTSJÖ VECKAN
Lö 8 Juniorsupport 4-pers lag En klass WGK
Sö 9 Sonesonpokalen Singeltävling A,B,C WGK
Må 10 Golfhäftet Trophy Greensome En klass WGK
Ti 11 Pro´ns Greensome Irish Greensome En klass WGK
On 12 Sommarparty 4-Pers scramble 1 klass WGK
To 13 Carlström Cup Partävling, blandad spelform 2 klasser WGK
Fr 14 Krögargolf Singeltävling A,B,C,D WGK
Lö 15 4-lingetouren Singeltävling  A,B,C HgGK
Sö 16 Scrambleslaget. Texas scramble En klass HgGK
PERSTORPS VECKAN
Må 24 Inspelningstävling  Singeltävling A, B, C, D PPGK
Ti 25 SMS Greensome Två klasser PPGK
On 26 Max Golf 2013 Singeltävling A, B, C, D PPGK
To 27 Heladagen-tävling (P) 2-mannalag, FM-singel, EM-foursome En klass , PB max hcp 36 PPGK
Fr 28 Förenade Bil Cup (P) Bästboll Två klasser                   PPGK
Lö 29 Avslutningstävling 6 + 6 + 6 Bästboll, Greensome och Foursome PPGK
Augusti
Lö 05 Nationell Damdag Bästboll En klass  SklGK
Sö 6 Aktieslaget Singeltävling A,B,C HgGK
Lö 12 Skepparslövs Open Singeltävling 36 hål Dam/herr Skl GK
Sö 13 Nauclears Minne Singeltävling A, B, C,  PPGK
On 16 Kvarnsvingen Texas scramble, 2 mannalag D50+/H55+ SklGK
Sö 20 Juniorsupporten Texas scramble, 2 mannalag En klass HgGK
Lö 26 Sivanders Minne  Singeltävling A, B,C, D  PPGK
Sö 27 Guldsmedjans vandringspris Greensome/Äkta makar/sambor En klass HgGK
September
Sö 3 4-lingen mästerskap Singel A,B,C SklGK
Sö 17 Maxis Gåsagolf Greensome Två klasser HgGK
Sö 24 Gåsatävling  Bästboll Två klasser PPGK
Oktober
Sön 01 Kalkongolf Greensome En klass  WGK
Sön 08 Älgjakten Singeltävling A,B,C WGK